Zdrowie
Naturalne metody leczenia potencji

Naturalne metody leczenia potencji

Wiele osób po konsultacjach z lekarzem lub farmaceutą sięga po pomoc różnorodnych tabletek w celu wyleczenia kłopotów z potencją seksualną. Czy zastanawialiśmy się jednak nad alternatywami pochodzenia naturalnego? Okazuje się, że dobrze wyposażony ogródek wystarczy, aby pomóc sobie w tej trudnej chwili. Zapoznaj się z ziołami, które są sprawdzonymi metodami na wyleczenie zaburzeń erekcji.

1. Żeń-szeń Panax, chińskie i koreańskie zioło.

Żeń-szeń Panax to roślina, która ma za sobą ponad 2000 lat historii. Wykorzystywano go w medycynie chińskiej i koreańskiej. Miał on za zadanie być środkiem, który według wierzeń ludowych zapewni długowieczność i dobrą kondycję ciała. Okazuje się, że do dzisiejszego dnia ludzie zapuszczają korzenie tego zioła w celach leczniczych.

Jego właściwości pozytywnie wpływają na wszelkie zaburzenia związane z przepływem krwi, dlatego też można wliczyć do tego kłopoty z erekcją. Na co dokładnie może nam pomóc żeń-szeń panax?

  • Zwiększy wytrzymałość
  • Poprawi samopoczucie
  • Rozluźni mięśnie

Badania wykazały, że regularna suplementacja tego zioła, pomaga zwiększyć satysfakcję z życia seksualnego. Żeń-szeń działa na zasadzie przeciwutleniacza, który uwalnia dużą ilość tlenku azotu do krwiobiegu. Jest on skutecznym środkiem podczas walki z impotencją, a także przyczynia się do uregulowania kłopotów związanych z przedwczesnym wytryskiem.

Warto mieć na uwadze, że roślina ta może oddziaływać negatywne, gdy jest przyjmowana z alkoholem. Należy zatem powstrzymać się przed wysokoprocentowymi napojami, gdy rozpoczniemy suplementację. Johimbina jest przede wszystkim suplementem, który ma za zadanie znacznie wpłynąć na wewnętrzną funkcjonalność organizmu.

2. Johimbina – czyli kora z zachodnich drzew afrykańskich.

Johimbina pochodzi z kory afrykańskich drzew. Przez ostatnie 70 lat wiele osób korzystało z jej dobroczynnych właściwości, aby pomóc sobie w przypadkach leczenia impotencji. Uważa się, że suplement ten:

  • Zwiększa poziom testosteronu w organizmie
  • Stymuluje nerwy i rozluźnia je

Johimbina zyskała swoją popularność nie bez powodu. Wykazano, że ten naturalny środek suplementacyjny w połączeniu z l-argininą znacznie poprawia trwałość i jakość erekcji. Połączenie to jest w stanie rozszerzyć naczynia krwionośne, co wpłynie pozytywnie na życie seksualne. W przypadku zażywania johimbiny warto mieć jednak na uwadze, że przyjmowana w zbyt dużej ilości, może przyczynić się do wywołania niepożądanych efektów. Należą do nich między innymi biegunka, wymioty, zawroty głowy. Należy unikać równoczesnego przyjmowania johimbiny z alkoholem i lekami, które mają za zadanie poprawić przepływ krwi. Dotyczy to tabletek takich jak na przykład Viagra.

Jeżeli należysz do grupy osób, która przyjmuje już jakieś lekarstwa, warto zasięgnąć wówczas porady lekarskiej przed podjęciem decyzji dotyczącej przyjmowania johimbiny. Wszelkie środki przeciwdepresyjne i pobudzające wchodzą w interakcje z johimbiną, dlatego też należy się wystrzegać łączenia jej z niektórymi lekami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *